روش های کنترل کرونا و رضایت سازمان بهداشت جهانی

غلبه بر کرونا با روش های اصولی

لا به لای تمام اخبار بد بالاخره چشممان به خبرهای خوب هم روشن شد.رییس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد با این که ویروس کرونا به بیش از ۷۰ کشور منتقل شده است اما روش هایی که تا کنون برای غلبه بر این ویروس اعمال شده موثر بوده و با اجرای روش های کنترل کرونا می توان در آینده ای نزدیک، شاهد از بین رفتن این ویروس باشیم. همان طور که می دانیم شیوع این ویروس باعث به وجود آمدن ترس و اضطراب بین مردم جهان شد و این ویروس در کمتر از یک ماه تبدیل به یک معضل جهانی شد.

ویروس کرونا ؛ خاص ، متفاوت اما مهارشدنی

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد از آنجا که تحلیل رفتارهای ویروس کرونا امکان پذیر نیست انتظار شیوع وحشتناک تری از این ویروس داشتیم اما در عمل با نتیجه دیگری مواجه شدیم.یعنی مشاهده کردیم که با پیروی از روش های کنترل کرونا می توان این ویروس را کنترل و در آینده ای نزدیک به آن غلبه کرد.همچنین این سازمان اعلام کرد با توجه به این که طی دو هفته اخیر 8 کشور هیچ گونه گزارشی از ابتلا نداشته اند یعنی خیلی باید امیدوار به ریشه کن کردن این ویروس باشیم و کنترل این ویروس در چین با آن جمعیت هم نشان دهنده بهبود اوضاع است.

روش های کنترل کرونا

سازمان جهانی بهداشت از شیوع این بیماری در آمریکا خبر داد

پیشروی این ویروس در ایالات متحده آمریکا سرعت یافته است. طبق خبرها روزانه 5 نفر به تعداد قربانیان این کشور افزوده می شود.اما همانطور که اشاره شد اگر از روش های کنترل کرونا پیروی شود قطعا این ویروس قابل کنترل است و در مراحل بعدی شکست خواهد خورد.

سازمان جهانی بهداشت

مبتلایان به کرونا بیشتر در کدام مناطق هستند

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت ، 90 درصد مبتلایان در کشور چین هستند اما  این ویروس در ایران ، ژاپن ، کره جنوبی ، ایتالیا نیز شیوع پیدا کرده است و در آمریکا هم در حال پیشرفت می باشد.البته این به این معنی نیست که این ویروس به دیگر کشورها منتقل نشده است اما شمار مبتلایان در آن کشور نسبت به کشورهای نامبرده کمتر است.

روش های کنترل کرونا

کمک های سازمان جهانی بهداشت به ایران

به نقل از سایت وزارت بهداشت

به گزارش وبدا، سازمان یونیسف کمک های خود شامل ماسک، لباس محافظتی و برخی اقلام بهداشتی مورد نیاز جهت مقابله با کروناویروس جدید را عصر امروز تحویل وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران داد.همچنین جمهوری خلق چین در سومین محموله اهدایی خود به ایران، مقادیر قابل توجهی کیت تشخیصی کروناویروس جدید(کووید19) را به ایران اهدا کرد.سومین محموله اهدایی که در روز جاری به ایران رسید، کمک های سازمان جهانی بهداشت(WHO) بود که با حضور نماینده این سازمان در ایران به مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده شد. این ششمین محموله سازمان جهانی بهداشت است که به ارزش 300 هزار دلار شامل تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها تحویل ایران شد.گفتنی است در پرواز اختصاصی کمک های سازمان جهانی بهداشت به ایران، تیمی از مدیران و متخصصان این سازمان برای ارزیابی وضعیت و اقدامات انجام شده ایران در مقابله با کروناویروس جدید(کووید19) نیز حضور داشتند.

سازمان جهانی بهداشت

در پایان شما را به خواندن این مطلب دعوت می کنم

admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قرنطینه و رکود اقتصادی با کووید19

ش مارس 7 , 2020
کووید19 و خانه نشینی کووید19 بزرگ و کوچک نمی شناسد همه را به قرنطینه وادار کرده است. از دانش آموزان گرفته تا کارکنان فیسبوک، آمازون ، گوگل و مایکروسافت.این ویروس هر چقدر که خطرناک باشد بالاخره روزی از بین خواهد رفت اما رکود اقتصادی ای که به همراه داشت تا […]
قرنطینه

دسترسی سریع