حفظ تجارت در بحران کرونا

به روزهای قبل از بحران کرونا فکر می کنم.روزهایی که مدیران دو دسته بودند.مدیرانی که با آمار و ارقام و تجزیه و تحلیل بازار روند خود را صعودی می دیدند و از آن طرف مدیرانی که با همان آمار و ارقام خود را ورشکسته می دیدند. اما به یکباره کرونا آمد و تمام بررسی ها را به هم زد و تعدادی از مدیران دسته اول را هم به مرز ورشکستگی کشاند و از آن طرف برای بعضی از کسب و کارهای آنلاین رشد اقتصادی به وجود آورد.برای حفظ تجارت در این شرایط  نیاز به استراتژی هایی داریم که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

اهدافتان را فراموش نکنید

در هر شرایطی که باشید برای ادامه راه چاره ای جز زنده نگه داشتن اهداف خود ندارید. دنیا پر از پیشگو، تحلیل گر، اقتصاد دان و … است اما بارها و به کرات دیده ایم که بسیاری از پیش بینی ها و تحلیل هایشان اشتباه از آب درآمده است.شما فقط توصیه آنها را مد نظر قرار دهید و به اهداف خودتان فکر کنید.ما نمی دانیم بعد از بحران کرونا چه در پیش رو داریم شاید از لحاظ اقتصادی اوضاعی وحشتناک داشته باشیم و شاید اوضاعی بسیار خوب در انتظارمان باشد.هر چه که باشد شما باید هدف هایتان را زنده نگه دارید.

زنده نگه داشتن اهداف

انعظاف پذیری داشته باشید

هر چه پیش بینی کرده بودید با شیوع بحران کرونا از بین رفت، مشکلی نیست!دوباره برنامه ریزی کنید.طرح های جدید خلق کنید.با طرح های جدید وظایف جدید به وجود می آید.همانطور که اشاره شد ما نمی دانیم پس از بحران کرونا چه اتفاقی می افتد حتی اگر بدبینانه نگاه کنیم و شرایط بدتری را متصور شویم باز باید با زنده نگه داشتن اهداف و انعطاف پذیری برای حفظ تجارت خود تلاش کنیم.

بحران کرونا

هزینه ها را کاهش بدهید

وقت برای ریسک کردن و سرمایه گذاری زیاد است اکنون زمان حفظ تجارت است.بالاخره این بحران می گذرد اما تا پایان این بحران باید خود را حفظ کنید تا بعد از آن بتوانید دوباره به استراتژِ های شرایط نرمال برگردید.

حفظ تجارت

فرصت های شغلی در حال ظهور

وقتی می گویند در دل هر تهدیدی یک فرصت است یعنی همین.دقت کرده اید از زمانی که این بیماری شیوع پیدا کرده است کسب و کارها به سمت آنلاین شدن رفته اند؟مخصوصا خدمات آنلاین. این شرایط بحرانی همیشه خلق هایی را هم به همراه دارند.شغل های نوظهور را پیدا کنید و سعی کنید در آن حوزه ها نیز فعالیت خود را شروع کنید.

حفظ تجارت

شریک کاری

اگر در کسب و کارتان احساس ضعف می کنید و حدس می زنید احتمالا کمرنگ می شوید سعی کنید با همکاران قوی تر خود شریک شوید.اگر دانشی برای ارائه دارید یعنی سرمایه کافی دارید و کافی است به صورت گروهی کار کنید این همان انعطاف پذیری در تجارت است که باعث حفظ تجارت می شود.

حفظ تجارت

با افراد واقع گرا صحبت کنید

آنها شاید به ظاهر خشن باشند اما نکته مثبتی که دارند به واقعیت نگاه می کنند و واقعیت را می پذیرند نصیحت و راهنمایی آنها می تواند شما را با مسائلی که به آن فکر نمی کردید رو به رو کند.

انعطاف پذیری

منبع

صحبت پایانی

زنده نگه داشتن اهداف به انسان امید می دهد. ما نمی دانیم چه اتفاقی می افتد. نمی دانیم در لیست نجات یافتگان بحران کرونا هستیم یا … هر چه که باشد تا زمانی که تجارت ما شکست نخورده است باید ادامه دهیم و حتی زمانی هم که خدای ناکرده شکست خورد پس از یک استراحت دوباره باید شروع کنیم.

admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چهار ابزار قدرتمند سئو که هر روز باید از آن استفاده کنیم

چ آوریل 8 , 2020
وقتی با وبمسترها در خصوص سئو صحبت می کنیم فقط در مورد تولید محتوا، کلمات کلیدی و بک لینک سازی نظر می دهند و هنگامی که از ابزار سئو صحبت به میان می آید دستپاچه می شوند چرا که هیچ گاه با ابزار تا آن اندازه که باید کار نکرده […]
ابزار قدرتمند سئو

دسترسی سریع