ورشکستگی آژانس های هواپیمایی ؛ هدف ویروس کرونا

ویروس کرونا تبدیل شد به دغدغه مشترک تمام انسان ها چه در حوزه زندگی شخصی چه در حوزه زندگی کاری.در این میان شغل ها دچار چالش شدند، بعضی از شغل ها در دوران پسا کرونا می توانند به فعالیت خود ادامه دهند اما گویا بعضی از شغل ها دچار چالش جدی تری شده اند به طوری که شاید بعد از کرونا آنها هم دیگر وجود نداشته باشند. آژانس های هواپیمایی یکی از شغل هایی هستند که از همان روز اول شیوع کرونا دستخوش تغییرات شدند و احتمالا بعضی از آنها به پایان عمر کاری خود رسیده برسند.ضربه های اقتصادی ویروس کرونا کم از ضربه های جانی اش نبود.

مسافرت هایی که در حد برنامه ریزی باقی ماندند

از اواسط زمستان که ویروس کرونا شروع به شیوع کرد از آنجا که این ویروس ناشناخته بود دو راه که از روز اول به عنوان قطعی ترین راه کنترل این ویروس شناخته شده بود و توصیه می شد شستن دست ها و ماندن در منزل بود شاید در روزهای ابتدایی جدی گرفته نمی شد اما آمار مرگ و میر باعث شد تا مردم قرنطینه و در منزل ماندن را جدی بگیرند و سفرهای خود را کنسل کنند و یا اصلا به فکر سفر نیفتند. آژانس های هواپیمایی که در این فصل بیشترین مسافر را داشتند حتی با کاهش چشمگیر قیمت ها بازهم بدون مسافر ماندند و بنا به گفته مشاور صنایع هوایی capa تا پایان بهار بسیاری از آژانس های هواپیمایی ورشکست خواهند شد.

ضربه های اقتصادی ویروس کرونا یکی پس از دیگری

شیوع کرونا و توصیه های پزشکی و پشت بند آنها قرنطینه در بعضی از کشورها و بستن مرزها ضرباتی بودند که پشت سر هم به بدنه آژانس های هواپیمایی وارد شدند و این صنعت بیشترین ضربه های اقتصادی ویروس کرونا را متحمل شد در این میان شرکت هواپیمایی فلای بی انگلستان ورشکست شد و احتمال ورشکستگی بسیاری از فعالان در این صنعت را افزایش داد.
یک ویروس تمام آینده نگری ها را زیر سوال برد اما با توجه به کاهش سفرها تنها آینده ای که واضح است آینده آژانس های هواپیمایی است.
آژانس های هواپیمایی

در راستای همین بحث این مطلب را بخوانید.

منبع خبر

admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رونق دورکاری با شیوع کرونا

س مارس 31 , 2020
شیوع کرونا باعث شد بشر تجربه هایی را لمس کند که در گذشته لمس نکرده بود و یا عده بسیار کمی آن را لمس کرده بودند.برای مثال تا قبل از شیوع کرونا شستن دست ها به این شدت نبود و در طول روز فقط زمانی که احتیاج بود دست ها […]
دورکاری در قرنطینه

دسترسی سریع