غربالگری کرونا با اپل

این روزها دغدغه اولیه تمامی انسان ها یکی است ویروس کرونا یا همان بیماری کویید 19 .هر روز اطلاعیه جدیدی از این بیماری به گوش می رسد و همه منتظرند که خبری مبنی بر از بین رفتن این بیماری به آنها برسد. اخبار کرونا این روزها اولین اخباری است که همه به دنبال آن هستند.در این میان اپل سایت و اپلیکیشن غربالگری کرونا را راه اندازی کرده است که در ادامه با آن آشنا می شویم.

آیا من به ویروس کرونا مبتلا شده ام؟

البته اپلیکیشن و سایت غربالگری کرونا ی اپل به شما نمی گوید که به ویروس کرونا مبتلا شده اید یا خیر بلکه با پرسش هایی از قبیل سفرهای اخیر کاربر و افرادی که کاربر اخیرا با آنها تماس داشته است و علائم فردی می پرسد و در نهایت تمامی این سوالات به این منجر می شود که آیا کاربر باید برای انجام آزمایش اقدام کند و یا خیر.البته این طرح اپل هیچ گونه استفاده تبلیغاتی ندارد یعنی اپل به کابر مرکز خاصی را پیشنهاد نمی دهد و فقط به کاربر می گوید برای آزمایش اقدام کند و یا خیر. در واقع فقط غربالگری کرونا به عهده این سایت می باشد.

غربالگری کرونا

غربالگری کرونا بدون نیاز به اپل آی دی

اپل اعلام کرده است که برای استفاده از این امکانات هیچ نیازی به اپل آی دی نیست و اطلاعات کاربر به هیچ وجه ذخیره نخواهد شد در عین حال اعلام کرده است که برای اطلاع از ابتلا به ویروس کرونا مشورت با پزشکان و رعایت توصیه های پزشکی بر این تست ارجح است اما می توان از این طریق نیز به وضعیت خود پی ببرید چرا که اپل این سایت و اپلیکیشن را با همکاری مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ، سازمان مدیریت بحران فدرال و کاخ سفید طراحی کرده است اما باز هم این سایت ها و اپلیکیشن ها بعد از توصیه های پزشکی سازمان های مربوطه می باشند.

خواندن این مطلب در شرایط کرونا توصیه می شود.
منبع خبر theverge

admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آپدیت گوگل پلی و رضایت کاربران

ی مارس 29 , 2020
گوگل پلی و یا بهتر بگوییم فروشگاه بزرگ کمپانی گوگل با بیش از 3 میلیون برنامه به روز رسانی شد و قابلیت جدیدی را به خود اضافه کرد.این فروشگاه که هر روزه میلیون ها نفر به آن سر می زنند پر از اپلیکیشن ها و بازی های متنوع است به […]
قابلیت جدید گوگل پلی

دسترسی سریع