تاثیرات شیوع کرونا بر ابعاد مختلف جامعه

شیوع کرونا و پیامدهای آن

شیوع کرونا نه تنها سلامت جسمی افراد جامعه را هدف گرفته بلکه وارد حوزه سلامتی روحی و ابعاد اقتصادی زندگی آنها نیز شده است.به شکلی که این روزها اخبار مربوط به کرونا بیشتر از هر موضوع دیگری حائز اهمیت می باشد.البته که این همه استرس و تمرکز بر روی اخبار منفی خودش باعث تضعیف روحیه می شود و همچنین انسان را در شرایط ابتلا قرار می دهد. مهمترین عامل برای اینکه از این بیماری در امان باشیم تقویت سیستم ایمنی است که استرس و اضطراب به شدت آن را تضعیف می کنند.یکی از مهمترین عوامل ابتلا به کرونا همین اضطراب و استرس است.

تاثیر شیوع کرونا بر اقتصاد

ویروس سارس که از هم خانواده های کرونا است سال ها پیش روی بورس آمریکا تاثیر گذاشت به گونه ای که طی دو ماه بازار بورس آمریکا 11 درصد کاهش داشت اما پس از برطرف شدن خطر این بورس به 8 درصد افزایش رسید.اما در مورد کرونا مساله فرق می کند تا همین الان بازار بورس آمریکا 15 درصد افت داشته است.اگر کرونا مانند هم خانواده هایش رفتار کند یعنی با شروع بهار ازبین برود این افت نیز از بین می رود اما برای مثال اگر این ویروس سه ماه دیگر بماند میزان بیکاری در اروپا و آمریکا سر به فلک می کشد و همچنین خیلی از فعالیت های اقتصادی تعطیل خواهد شد.

شیوع کرونا

اخبار مربوز به کرونا را کجا دنبال کنیم

همان طور که در مطلب درمان کرونا با پیروی از شایعات میسر نیست اشاره کردیم، در این مواقع خیلی از افراد با توجه به این که احساسات غالب (ترس ، هیجان و …) در این شرایط بیشترین تحریک پذیری را دارند، شروع به ساخت شایعات می کنند تا این شایعات پخش شوند و آنها به هدفی که دنبال می کنند برسند. ما باید با اخباری که از منابع موثق پخش می شوند در جریان امور قرار بگیریم.مثلا تا همین امروز آمار مختلفی از تعداد قربانیان ویروس کرونا به دست افراد جامعه رسیده است که خیلی بالاتر از آماری است که وزارت بهداشت به عنوان یک منبع موثق اعلام کرده است.شما می توانید با دنبال کردن اخبار وزارت بهداشت با اخبار واقعی رو به رو باشید طبق اعلام وزارت بهداشت  شمار بهبود یافتگان به 291 نفر رسید. ما برای شما تعداد بهبودیافتگان را اعلام کردیم تا بدانید لزومی ندارد همواره به دنبال اخبار منفی باشید.

اخبار مربوط به کرونا

تقویت سیستم ایمنی بهترین راهکار مقابله با کرونا

به نقل از ایرنا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تقریبا ۹۸ درصد مبتلایان به ویروس کرونا درمان می‌شوند. حدود ۸۰ درصد مبتلایان فرم خفیف هستند و بقیه افراد اگر به خوبی مراقبت شوند، درمان خواهندشد.وقتی این آمار را می خوانیم می بینیم زیاد جای نگرانی نیست و به جای نگران بودن باید مراقب بود و سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم چرا که با تقویت سیستم ایمنی دیگر نیازی نیست که نگران کرونا باشیم.اما یکی از عواملی که باعث می شود سیستم ایمنی تضعیف شود اضطراب و استرس است که آمار و ارقام نشان می دهد نیازی به استرس نیست.
تقویت سیستم ایمنی

برای مقابله با کرونا چه کنیم؟

با وجود این آمار و ارقام پس نیازی نیست مضطرب باشیم فقط کافی است برای مقابله با کرونا مراقبت های ساده را انجام دهیم:

  • دست ها را با صابون بشوییم اما به صورت کامل یعنی تمام نقاط دست باید شسته شوند به مدت زمان 20 ثانیه
  • ضدعفونی معقول داشته باشیم. بوی بیش از اندازه وایتکس به دستگاه تنفسی ما آسیب می رساند
  • استرس باعث کم شدن گلبول های سفید بدن و در نتیجه تضعیف سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد
  • تا جایی که می توانید با موزیک ، ورزش و کارهایی که به شما آرامش می دهد استرس خود را به صفر برسانید، فراموش نکنید این آمار و ارقام ترس ندارد
  • در خانه ماندن خوب است اما نه تا آن حد که ویتامین D را از دست بدهیم
  • با گرم شدن هوا میزان سرایت ویروس کم می شود و همچنین داروی این ویروس در حال ساخت است

admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روش های کنترل کرونا و رضایت سازمان بهداشت جهانی

س مارس 3 , 2020
غلبه بر کرونا با روش های اصولی لا به لای تمام اخبار بد بالاخره چشممان به خبرهای خوب هم روشن شد.رییس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد با این که ویروس کرونا به بیش از ۷۰ کشور منتقل شده است اما روش هایی که تا کنون برای غلبه بر این ویروس […]
روش های کنترل کرونا

دسترسی سریع