افزایش کارایی کارمندان با چند تغییر ساده

مدیران چگونه می توانند باعث افزایش کارایی کارمندان خود شوند.برخی از مدیران تصور می کنند که اگر ساعات کاری را افزایش دهند پیشرفت صد در صد دارند اما پیشرفت در کار در گرو افزایش کارایی کارمندان است با رعایت نکات ذیل می توانید به این هدف برسید.

از تفویض اختیار نهراسید

برای هر مدیری شرکت مانند کودکش می باشد و این کاملا طبیعی است که یک مدیر بخواهد در تمام امور دستی داشته باشد اما با فرض این وضعیت چگونه می تواند درذخیره  زمان خود، دیگران و سیستم مثمر ثمر باشد؟انجام کلیه امور به وسیله خود مدیر زمان زیادی را هدر می دهد

افزایش کارایی کارمندان

هماهنگی مهارت های فردی با وظیفه

دانستن مهارت‌های فردی  و سبک‌های رفتاری کارمندانتان برای به حداکثر رساندن بهره‌ وری ضروری است.برای مثال یک فرد برون گرا و خلاق برای تبلیغ ایده ها به مشتریان بسیار مفید است.قبل از سپردن  یک کار به کارمندان، از خودتان بپرسید: آیا این فرد برای انجام این کار مناسب است؟ اگر نه، فرد دیگری را پیدا کنید که مهارت‌های فردی اوبا نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

مهارت های فردی

ارتباط موثر برقرار کنید

درست است که تکنولوژی و رشد آن ارتباطات را هم تحت الشعاع قرار داده است و شما خیلی راحت می توانید با چند کلیک برای کارمند خود یک ایمیل بفرستید اما یکی از عواملی که باعث افزایش کارایی کارمندان می شود ارتباط رخ در رخ و صدا به صداست، یک ارتباط از جنس ارتباطات قدیم.

شفاف سازی اهداف

شما نمی توانید از کارمندانتان انتظار داشته باشید که کارامد باشند در صورتی که هدفی متمرکز و شفاف نداشته باشند.اگر یک هدف واضح نباشد کارمندان تولیدی کمتری خواهند داشت. بنابراین، سعی کنید مطمئن شوید که تکالیف کارمندان تا حد ممکن شفاف هستند. بگذارید آن‌ها دقیقا بدانند که شما چه انتظاری از آن‌ها دارید و به آن‌ها بگویید که این تکلیف چه تاثیری خواهد داشت.آن وقت بگذارید آنها مهارت های فردی خود را بروز دهند.

در واگذاری تکلیف افراط نکنید

برای افزایش کارایی کارمندان سعی کنید کارهای غیرضروی و کوچک را زمانی که روی هدف متمرکز هستند به آنها نسپارید.برای مثال ارسال گزارش روزانه با مقدمه و نتیجه گیری و تمامی ارکان یک گزارش کاری وقت گیر است و از طرفی اکثر مدیران گزارش ها را کامل نمی خوانند.

بازبینی عملکرد

بازبینی عملکرد برای سنجش عملکرد کارمندان ضروری است بعد از آن جلسات انفرادی را برگزار کنید تا به آن‌ها بگویید کجا هستند و چه حوزه‌هایی باید روی آن کار کنند.افزایش کارایی کارمندان چیزی نیست که خودشان بتوانند انجام دهند، این یک مهارت مدیریتی است.پس از جلسه از آنها بپرسید چه کاری می توانید برای آنها انجام دهید.آنها شاید راهنمایی های بیشتر شما را نیاز داشته باشند.یا خواسته ای از شما داشته باشند.درخواست برای بازخورد به شما کمک می کند راه های فوری برای کمک به کارمندان خود را بیابید و همچنین فرهنگ گفتگوی آزاد را تقویت می کند.
منبع workest

admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بهترین هدفون های بی سیم سال 2020

د آوریل 13 , 2020
با وجود انواع مختلف هدفون هایی که د ر بازار می بینید با کدام راحت ترید که کار کنید.به نظر شما بهترین هدفون های بی سیم کدامند.ما در این مطلب می خواهیم آنها را به شما معرفی کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید
بهترین هدفون های بی سیم

دسترسی سریع